INSPIRACE ZE STUDIA JACOB & JOSEPH

banner

Tento článek vznikl v době, kdy se Česká republika potýkala se snad nejdelším a zároveň snad už  posledním „LOCKDOWNEM“ kvůli pandemii Covid–19. Tým Jacob&Joseph nastalého období využil na maximum a pustil se do ohromného projektu, ze kterého vznikl nejen funkční fotografický prostor v rámci salonu, využitelný jak pro současné, tak pro budoucí kolekce či umělecké fotky týmu, ale také zcela nová webová stránka www.jacobjoseph.cz. 

Jsme nadšeni, že vám zde můžeme ukázat, na čem jsme schopni a ochotni s vámi spolupracovat, a jak moc nás naplňuje, když se posouváte a rozvíjíte své možnosti! ❤

Jacob&Joseph, Jakub Krejčů

Myšlenka posouvat se dál stála už na samém začátku našeho studia, které vzniklo v polovině roku 2019. Chtěli jsme zkusit dělat věci po svém, prostě hledat vlastní cestu.

Protože rádi vymýšlíme nové věci, chtěli jsme v rámci našeho studia vytvořit prostor, kde bychom se mohli věnovat i prezentaci a rozvoji naší práce. Je pravda, že to chvíli trvalo, pandemie Covid-19 zkomplikovala spoustu věcí a činností po celém světě. Díky přesvědčení o tom, že je to krok tím správným směrem, se nakonec povedlo realizovat naše JACOB&JOSEPH PHOTOGRAPHY STUDIO.

První zkouška proběhla během ledna, na začátku „lockdownu“. A jak jinak to nejlépe vyzkoušet, než sami na sobě… Během tohoto prvního počinu vznikly fotky našeho týmu. Myslím, že jsme si to všichni strašně dobře užili. Být ve vlastním známém prostředí nám ohromně pomohlo se uvolnit.

Další pokračování už bylo v režii vlasů, módy a našeho určitého sebevyjádření. Spolupracujeme na tom s našimi přáteli, ať se jedná o fotografa, make-up, modelky, nebo dokonce oblečení. Spolupráce s oděvní designerkou Natalií Dufkovou a její novou značkou Naniche je pro nás nesmírně obohacující.

Fotograf: Ondřej Duffek, www.ondrejduffek.cz, IG @ondrejduffek

Clothes and styling: Natalie Dufková, www.naniche.shop, IG @nataliedufkova, @naniche.official

Covid nám dal určité příležitosti. Najednou byl čas na věci, které se vždy odkládaly, protahovaly, protože byl člověk zkrátka více rozlítaný. Tempo života se pro mnohé značně zpomalilo. Spolupráce s Redken nám dala možnost a prostor dotáhnout naše Photography studio do hmatatelné reality. Tento impulz nastartoval do značné míry další chuť posunout se zase o kousek dopředu.

Internet, webové stránky a sociální sítě se najednou pro mnohé z nás staly možností, jak neztratit kontakt s okolním světem. A protože se v tomto oboru nikdo z nás nepohybuje každý den, pozvali jsme si na pomoc kamaráda Ondřeje Duffka, s nímž se známe dlouhých 14 let. Jeho zkušenosti a nápady nám dokázaly pomoci s výběrem našeho vybavení do photostudia. Působí u nás jako fotograf našich projektů, pracoval jsem s ním i na stránkách www.jacobjoseph.cz. Jak se nám to povedlo, můžete posoudit i vy. :)

Když to tak shrnu; mnoho věcí se dalo do pohybu díky pandemii, které už sice máme všichni plné zuby, ale bez ní bychom čas, který jsme mohli věnovat tomuto rozvoji, hledali o poznání složitěji.

Můj závěr?

I z věcí a situací, které vám znepříjemňují a komplikují život, se dá vždy získat něco, co vás posune dopředu.