artist image
Zpět

MICHAELA ŘASOVÁ

SENIOR COLOR SPECIALIST

Míšy dar spočívá v její klidné povaze a skvělých znalostech v oblasti barvení. Kadeřníci se s ní mohou setkat jak na na základních, tak pokročilých školeních, kde jsou hlavním tématem barvicí techniky a práce s barvicími portfolii Redken. Vzdělává se jak v zahraničí (Las Vegas, Berlín, Londýn, Barcelona) tak absolvuje lokální školení. Je nedílnou součástí dobročinného Redken Střihatonu a absolvovala školení barvy a střihu s Mazella&Palmer nebo Dale Ted Watkins. V roce 2010 se umístila na 2. místě v kadeřnické soutěži AICHI. Nyní jí najdete v pražském salonu Red.

Odkud pocházíte?

Narodila jsem se v Praze, pak žila s rodinou v Kostomlatech nad Labem a ve svých 22 letech jsem se vrátila za prací do Prahy. Zde už jsem zůstala.

Kdy jste se stala kadeřnicí?

V roce 1995

Co vám přináší spolupráce s Redken?

Přináší mi jistotu a sílu neustále se vzdělávat a posouvat dopředu. Jsem ráda, že můžu pracovat s tak výjimečnou vlasovou kosmetikou jako je Redken. Aby technické produkty správně fungovaly, musí být kadeřník velmi důkladně proškolený, a aby fungovaly dobře přípravky na doma, musí je kadeřník klientovi na základě diagnostiky správně vybrat a vysvětlit. To je pro mě důležitá filozofie. Redken patří do rukou kadeřníkům, kteří jsou velmi profesionální a svou práci berou vážně. Učím je vždy barvy míchat na míru každé klientce individuálně podle jejich potřeb a přání.

Proč jste se rozhodla stát kadeřnicí?

Neměla jsem to dané tak, že bych věděla už od dětství, že chci být kadeřnicí. Nejprve jsem chtěla být učitelkou ve školce:) Vlastně jsem si uvědomila, že se mi trošku tento dětský sen i splnil v podobě toho, že jsem dostala příležitost školit pro Redken a tím učit a předávat znalosti kadeřníkům, kteří chtějí umět opravdu dobře barvit. Po základní škole jsem chtěla zkusit ekonomické zaměření, tady to ale nevyšlo, a tak jsem zkusila kadeřnický obor. Brzy jsem zjistila, že mě baví tvořit, vymýšlet, být kreativní. Kadeřnické řemeslo je krásná práce. Vidím okamžitě výsledek a je to skvělý pocit, když je zákaznice spokojená. Okamžitě dostáváme zpětnou vazbu a to je velmi fajn.

V čem jste ve své práci dobrá?

Vnímám každého klienta individuálně, snažím se klienty neškatulkovat. A proto s každým zvlášť konzultuji barvu, střih i styling. To mi dělá práci každý den zajímavou a neusedám do stereotypu.

Jaké současné styly a trendy jste si oblíbila?

Oceňuji jednoduchost, praktičnost, preciznost a čistotu každé práce. Co je trend? To, co dané klientce nejlépe sluší. Barva je krásná tehdy, když není na první pohled znát, o co vlastně šlo, jaký byl vlastně záměr… vlasy klientky jsou lesklé, pěstěné a přirozené. Barva by neměla být stejná v barevné hloubce od kořínků po konečky. Mám ráda techniky balayage a stínování. U střihu je důležité zvolit správnou techniku a tvořit střih na míru k dané klientce.

Bez jakých Redken produktů si neumíte svůj život představit?

Shades EQ Gloss odstíny z pohledu klienta pro jejich opravdu pečující složení a extra lesk, a z pohledu koloristy pro jejich široké možnosti využití. Také nedám dopustit na salonní hloubkovou péči Redken Chemistry. Tam klientka okamžitě vidí výsledek a odchází spokojená.

Jaké tipy nebo triky doporučujete klientům pro péči na doma?

Začínám svým klientům vysvětlovat správné pečování o vlasy úplně od začátku. Tedy už u samotného mytí je důležité, jak vlasy správně mýt a zda večer nebo ráno. Mluvíme i o používání kondicionéru nebo masky a když má klientka zájem, doporučím vhodný styling pro danou příležitost nebo účes. S tím souvisí také fénování, kulmování a žehlení vlasů a práce s kartáčem. Tohle je to v podstatě úplný základ, ale ne každý ho umí dobře ovládat a naučit se to je opravdu důležité. Není potřeba, aby klientka měla doma v koupelně velké množství produktů a nástrojů, ale aby měla to, co funguje, a to stačí.

Kde hledáte inspiraci pro nové styly?

Kolem sebe, ráda pozoruji lidi a jejich vlasy. Pracuji v kolektivu skvělých kadeřníků a i od nich beru inspiraci. Při cestování, pokud umí člověk vnímat okolí, tak jsou nápady opravdu všude. Londýn je třeba skvělým zdrojem nových podnětů a díky Mirce se tam můžu podívat:) Jinak samozřejmě také zahraniční časopisy, knihy, instagram.

Sledujte Míšu